شستشوی فرش های فانتزی

شستن فرش های فانتزی چگونه است؟

قالیشویی امری ضروری برای حفظ نظافت و زیبایی قالی ها می باشد. شستشوی فرش در مراکز قالیشویی مثل قالیشویی معین ه با بهترین روش ها انجام می شود. امروزه با توجه به استقبال فراوان مردم از خرید فرش های فانتزی در اکثر منازل ایرانی می توان این فرش ها را یافت کرد. شستن فرش های فانتزی باید با روش های اصولی و درست انجام بگیرد تا الیاف و رنگ های آن ها تخریب نشود.

 امکان شست و شوی این مدل فرش ها در منزل نیز هست اما توصیه می کنیم که اگر قصد دارید

 

اگر شما کاربران محترم تصمیم به شستن فرش های فانتزی منزل تان گرفته اید اما زمان کافی و یا شرایط مناسب برای آن را ندارید می توانید از مراکز قالیشویی کمک بگیرید. مراکز قالیشویی معتبر طرف قرارداد با پالسین می توانند شستشوی فرش های فانتزی را با کمک دستگاه های مجهز و مواد شوینده ی مناسب به بهترین نحو انجام دهند. کارخانه های قالیشویی همکار پالسین هزینه ای بسیار رضایت بخش و کاملا منطقی را بابت ارائه ی خدمات از مشتریان دریافت می کنند.

فرش تان را برای سال های طولانی با کیفیت و جدید نگه دارید همیشه شستن آن ها را به مراکز قالی شویی معتبر و حرفه ای بسپارید تا علاوه بر شستشوی تمیز آن ها سلامت شان نیز حفظ شود. به هر حال اگر شما عزیز برشستن فرش های فانتزی در منزل تان اصرار دارید می توانید ما را در ادامه ی این مقاله در سایت پالسین همراهی نمایید.

اهمیت شستشوی فرش های فانتزی

فرش های فانتزی از آن جایی که زیبایی خاصی را به خود اختصاص داده اند، باب توجه بسیاری از افراد مخصوصا کودکان می باشد. همچنین رنگ این فرش ها نیز به گونه ای است که می تواند کثیف بودن را بیشتر مشخص کند. از این رو مدام باید در حال شستن آن ها باشید. اگر شستن شما غیر اصولی باشد، به بافت فرش آسیب وارد می کند و از عمر آن می کاهد. به همین علت باید به دنبال روش هایی باشید تا با استفاده از آن بتوانید این کار را به انجام برسانید.

این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و شما برای اینکه بتوانید آن را به درستی انجام دهید، باید به راهنمایی های مختلف توجه داشته باشید. روش شستن و حتی نوع خشک کردن آن ها، هر یک دارای اهمیت جداگانه ای می باشند. به همین علت قصد داریم تا در ادامه مطلب شما را با این موضوع به صورت کامل آشنا کنیم. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا بتوانید به صورت کاملا اصولی فرش های فانتزی خودتان را شستشو دهید.

شستن فرش های فانتزی در منزل

همان طور که گفتیم بهتر است حتی المقدور شستن فرش های فانتزی را به قالیشویی های حرفه ای بسپارید. در زیر روش صحیح شستن فرش های فانتزی را ذکیر می کنیم:

قبل از هر چیز باید بدانید که فرش های فانتزی نسبت به فرش های ماشینی ظرافت و حساسیت بیش تری دارند بنابراین برای شست و شوی آن ها باید از تکاندن زیادن و محکم کوبیدن شان پرهیز کرد.

قبل از شستن فرش فانتزی بهتر است که ابتدا همه ی اشیای ریز ریخته شده روی آن مانند تکه های کاغذ یا هر چیز دیگری را بردارید.

مکش جارو برقی را روی حالت متوسط قرار دهید و زیر وروی فرش فانتزی را جارو کشی کنید تا گرد و غبار روی آن کامل رفع شود.

برای لکه بری فرش فانتزی بهتر است که محلول های شست و شوی خانگی و طبیعی درست کنید. برای این کار مقداری سرکه و جوش شیرین را با آب ترکیب کنید .

دیگر مراحل موجود

محلول به دست آمده را روی محل لکه های فرش بریزید سپس با کمک یک دستمال تمیز یا اسفنج آن را مالش دهید.

می توانید جوش شیرین را روی محل لکه بریزید و آن را با اسفنج مالش دهید.

سایر قسمت های فرش را با محلول سرکه و آب شست و شو دهید. ترکیب را روی همه ی قسمت های فرش بریزید و آن را با فرچه ی نرم شست و شو بشویید.

پس از این که فرش فانتزی را به خوبی شستید آن را آب کشی کنید. دقت کنید که مواد شوینده باید به خوبی از روی فرش و میان الیاف آن شسته شود. به همین منظور پیشنهاد می کنیم که در ابتدا آب ولرم روی فرش بریزید و سپس با کمک یک حوله ی تمیز سطح آن را مالش دهید تا محلول سرکه و جوش شیرین جذب حوله شوند.

پس از آن آب کشی نهایی را تکرار کنید.

برای خشک کردن فرش فانتزی آن را روی یک سطح شیب دار پهن کنید تا آبش گرفته شود.

فرش را در یک محیطی با فضای باز قرار دهید تا در هوای آزاد خشک شود.

در شستن فرش های فانتزی به نکات زیر دقت کنید

برای شستن فرش های فانتزی باید نکات زیر را رعایت کنید تا به سلامت آن آسیبی وارد  نکنید:

برای شستن درست فرش های فانتزی در زمان خریداری آن ها حتما از فروشنده درباره ی جنس فرش و نوع آن سوال کنید تا از روش شست و شوی فرش اطلاع پیدا کنید.

دانستن دمای آب شست و شو و نیز نوع مواد شوینده برای شستن صحیح فرش فانتزی بسیار مهم است.

هر کدام از انواع لکه های روی فرش با مواد شوینده ی خاص و به روش های متفاوتی شسته می شوند به همین دلیل قبل از شست و شو شما باید ابتدا نوع لکه را بررسی کنید و سپس برای از بین بردن آن از مواد شوینده ی مناسب استفاده کنید.

در هنگام شستن فرش های فانتزی باید حتما در آب کشی آن ها دقت کنید که مواد شوینده به طور کامل از آن ها خارج شده باشد چرا که این مواد اگر در میان الیاف بمانند به مرور باعث تخریب آن ها می شوند.

برای شست و شوی فرش فانتزی توصیه می شود که از مواد شوینده ای که به حالت پودری هستند استفاده نکنید زیرا این مواد پس از خشک شدن فرش ممکن است در ریشه های فرش و در بخش های انتهایی آن باعث به وجود آمدن آب زرد رنگ یا به اصطلاح زرد آب بشوند. همان محلول های ترکیب شده از آب و جوش شیرین یا سرکه بهترین مواد شوینده هستند.

به این نکات نیز توجه بسیاری نشان دهید

اگر فرش تان دارای رنگ آمیزی خاصی در بافت ها می باشد بهتر است که قبل از شست و شوی آن حتما درباره ی طرز شستن این رنگ ها تحقیق و اطلاعاتی جمع آوری کنید تا شاهد رنگ دهی فرش نشوید.

بررسی پوسیدگی و پارگی احتمالی فرش فانتزی قبل از شستن آن الزامی است.

برای خشک کردن فرش فانتزی آن را در زیر نور مستقیم و شدید خورشید پهن نکنید.

در زمان شستشوی این فرش باید حواس تان به فرورفتگی و برجستگی ها آن باشد که با بی توجهی زیبایی شان را از بین نبرید.

به دلیل مصنوعی بودن الیاف فرش های فانتزی دوام آن ها کم تر است بنابراین شستن آن ها باید با نرمی و دقت بسیار همراه باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *